Szkolenie dotyczące Ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów

Szkolenie dotyczące Ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów

W środę 19 kwietnia 2017 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie  odbyło się szkolenie przygotowujące funkcjonariuszy Policji i służby Celno – Skarbowej do realizacji nowych zadań przewidzianych w przepisach ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów, która weszła w życie 18 kwietnia 2017 roku.

Na początku spotkania I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Paweł Dzierżak, powitał przybyłe osoby oraz dokonał oficjalnego otwarcia szkolenia podkreślając dotychczasową dobrą współpracę między służbami.
Następnie głos zabrała Pani Aldona Maryńczak – Zastępca Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Krakowie ds. Kontroli, Cła i Audytu, która również powitała przybyłych funkcjonariuszy i wyraziła zadowolenie z podjętego współdziałania pomiędzy obiema służbami.

Szkolenie przeprowadzili: nadkom. Robert Knap – ekspert Służby Celnej (Izba Administracji Skarbowej w Krakowie) wspólnie z podkom. Marcinem Filipkiem (ekspert Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie), a moderatorem spotkania był podinsp. Krzysztof Dymura – Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie.

Z ramienia Izby Administracji Skarbowej udział w szkoleniu wzięli: Kierujący Działem Realizacji i Służby Dyżurnej MUCS w Krakowie – podinsp. Wojciech Brania oraz Starszy Ekspert Działu Karno – Skarbowego IAS w Krakowie –  insp. Dariusz Pyżyk.  W spotkaniu również uczestniczył Pan Jacek Topolski – przedstawiciel Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Podczas szkolenia omawiane były regulacje prawne Ustawy o monitorowaniu drogowego przewozu paliw płynnych, alkoholu skażonego i suszu tytoniowego, czyli towarów często będących przedmiotem nieprawidłowości w rozliczeniu podatku VAT i akcyzowego, a w efekcie powodujących znaczne uszczuplenia podatkowe dla budżetu państwa. Omawiana Ustawa nakłada na funkcjonariuszy Policji nowe obowiązki związane z kontrolą drogową przewozu wyżej wymienionych towarów, a szkolenie ma na celu przygotowanie ich do realizacji nowych zadań przewidzianych w przepisach.

Szkolenie będzie kontynuowane w formie praktycznej podczas wspólnych patroli kontrolnych.

Przy okazji szkolenia, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji  w Krakowie insp. Paweł Dzierżak wręczył Rozkaz o powołaniu podkom. Sławomira Prokockiego na stanowisko Komendanta Komisariatu Autostradowego Policji w Krakowie.

Previous Monitorowanie drogowego przewozu towarów
Next Samochód z wypożyczalni

Może to Ci się spodoba

Jakie metody są stosowane do wyceny zapasów w magazynie?

Metody wyceny zapasów są ważne, ponieważ ceny zakupionych materiałów i koszty produkcji mogą zmieniać się w czasie. Warto przyjrzeć się wadom i zaletom każdej z tych metod. Każda firma posiadająca

Fałszywy ksiądz – próbował wyłudzić pieniądze

Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 60-letniego mężczyznę, który podszywając się pod osobę duchowną próbował pod jednym z kościołów w centrum Krakowa zebrać pieniądze. Oszust został ujęty przez

Nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej otwarta w Krakowie

W krakowskim szpitalu im. Ludwika Rydygiera otwarta została nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej. Ma zapewnić szybszą i bardziej precyzyjną diagnostykę onkologiczną. Zainstalowany tomograf komputerowy jest też bezpieczniejszy dla zdrowia pacjentów, wykorzystuje

Dni Bezpiecznego Internetu

W ramach obchodów Dni Bezpiecznego Internetu (Tygodnia Bezpiecznego Internetu) w 2017 roku obchodzonego pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”, policjanci Wydziału Prewencji KWP w Krakowie wspólnie z dyrekcją oraz

Kompostownik ogrodowy: jak założyć kompostownik w ogrodzie?

W trakcie prac w ogrodzie powstaje duża ilość odpadów organicznych: trawa, skrawki gałęzi, kora itp. Niektórzy wrzucają to wszystko do pobliskiego wąwozu lub spalają. Doświadczeni ogrodnicy wiedzą, że wszystkie te

Małopolska wyda miliard złotych na infrastrukturę kolejową

W 2015 r. ma ruszyć Szybka Kolej Aglomeracyjna w Małopolsce. Pierwsze pociągi pojadą jednak już za rok. Województwo na rozwój tej części transportu publicznego wyda nawet miliard złotych do 2020 r.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź